Prostovoljstvo je odlična priložnost za osebnostni in socialni razvoj otrok. V šolskem letu 2019/2020 bo prostovoljstvo potekalo kot samostojni šolski projekt, ki bo vključeval učence od 5. do 9. razreda. Učenec prostovoljec se bo lahko vključeval na sledeča področja delovanja:

UČIMO SE IN PIŠEMO DOMAČE NALOGE: vključevanje učencev prostovoljcev v OPB, nudenje učne pomoči mlajšim učencem in sošolcem. Učenci tutorji.

MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE: povezovanje prostovoljcev s starostniki, sodelovanje krajevne skupnosti in RK Vrhnika.

DRUŽBENO KORISTNA DELA: pomoč hišniku, pomoč v kuhinji, v knjižnici, pomoč računalničarju, pomoč pri pripravi prireditev, skrb za športne rekvizite, urejanje šolskega igrišča …

PROSTOVOLJSKE AKCIJE: kratkotrajne in celoletne dobrodelne akcije (zbiranje zamaškov, priboljškov za Karitas oziroma socialno šibkejše družine …).

Prostovoljec bo vodil dnevnik prostovoljstva in bil redno voden ter imel možnost supervizije. Mentorja prostovoljcem bosta Klemen Jevnikar in Olga Pogačnik Janežič.