V letošnjem šol. l.  se  bomo že petnajstič vključili v projekt Rastem s knjigo, ki ga pripravlja Javna agencija za knjigo RS. Uradno se projekt  prične 8. 9.  na mednarodni dan pismenosti. Projekt je namenjen slovenskim sedmošolcem z namenom, da bi bolje spoznali slovensko leposlovje.

V  šol. l.  2020/2021 je izvedba oz. pričetek projekta zaradi pandemije covid-19 prestavljen. Navodila bodo poslana naknadno, v mesecu oktobru.  Učenci bodo obiskali  splošno knjižnico, kjer se bodo seznanili z zgodovino, seznanili se bodo s sistemom COBISS sistemom, gradivo bodo iskali v lokalnem in vzajemnem katalogu. O načinu izvedbe bo potreben dogovor (izvedba obiska v skladu s priporočili NIJZ).

Cilji projekta

• Predstaviti učencem pomen branja (branje kot vir informacij in znanj, branje za zabavo in užitek).
  • Predstaviti učencem splošno knjižnico in jih spodbuditi k samostojnemu obiskovanju le-te.
  • Spodbuditi večje sodelovanje med splošnimi knjižnicami ter šolami.
  • Promovirati vrhunske slovenske mladinske avtorje.
  • Podpreti razvoj knjižne produkcije za mladino.

Vodja:  Metka Pristavec-Repar