V okviru projekta bomo že na začetku šolskega leta, in sicer v tednu od 21. 9. do 25. 9. 2020, obeležili svetovni dan jezikov, ki je sicer 26. 9. Letos zaradi izrednih razmer ne bo izmenjevalnice knjig v tujih jezikih in v materinščini, bo pa izveden jezikovni kviz na malo drugačen način (namesto listkov bodo vprašanja objavljena na spletni strani), čez cel teden pred svetovnim dnevom jezikov se bo med odmorom vrtela tudi starejša in novejša glasba slovenščini, nemščini ter angleščini.

Vsak mesec bodo učiteljice tujih jezikov okrasile jezikovno tablo z besediščem in slikovnim gradivom v drugem jeziku. Na ta način bodo širile poznavanje jezika in kulture angleško-, nemško- in špansko govorečih držav.

Projekt se bo izvajal skozi celotno šolsko leto. Vodje projekta so v tekočem šolskem letu vse učiteljice tujih jezikov.

Zapisala: Sara Malečkar, vodja aktiva TJ