Sprememba odloka o načinu izpolnjevanja pogoja PCT v vzgoji in izobraževanju

Spoštovani starši!

Zaradi slabšanja epidemiološke situacije s ponedeljkom, 1. novembra, stopa v veljavo spremenjen odlok o izpolnjevanju pogoja PCT.

Za področje vzgoje in izobraževanja prinaša novosti na področju samotestiranja, saj to omogoča hitro identifikacijo in umik morebiti okužene osebe. S tem pa prekinitev širjenja okužbe.

Novosti so naslednje:

• Samotestiranje izvajajo vsi učenci(1. do 9. razred) dvakrat tedensko doma, predvidoma ob ponedeljkih in sredah. Učencem, ki so cepljeni ali prebolevniki (in je od okužbe minilo manj kot 6 mesecev), samotestiranja ni potrebno izvajati.
  • Samotestiranje je prostovoljno in brezplačno. Učenci so upravičeni do 10 testovmesečno. Prevzamete jih starši v lekarni s kartico zdravstvenega zavarovanja.
  • Samotestiranje velja tudi za športne programe, športno-rekreativne dejavnosti in obšolske dejavnosti.

Samotestiranje opravijo le učenci, ki se počutijo popolnoma zdrave in so brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil.
Učenci, ki niso popolnoma zdravi, pa tako in tako ne smejo priti v šolo, in morajo kontaktirati zdravnika, ki jim bo dal navodila.

V primeru pozitivnega hitrega antigenskega testa vas bo zdravnik napotil na standardni PCR test.
Na rezultate morate počakati v samoizolaciji.
O pozitivnem PCR testu ste dolžni obvestiti zdravnika in ravnatelja, da bo lahko ukrepala naprej.

Tukaj si lahko preberete celoten protokol, ki smo ga dobili s strani ministrstva: PROTOKOL samotestiranja učencev

Prijazen pozdrav

Daniel Horvat