Podaljšano bivanje – tel. številka

Vsa sporočila v zvezi z vašim otrokom sporočite dežurnemu učitelju (Oddelek podaljšanega bivanja) na telefonsko številko: 041 518 478, ki je dosegljiva od 11.30 do 16.30 ure.

Dogodki v knjižnici

Vremenska napoved

Objavljeno: 16.02.2022

Obvezni izbirni predmeti za šolsko leto 2022/2023

PUBLIKACIJA 9.R
PUBLIKACIJA 8.R
PUBLIKACIJA 7.R

Neobvezni izbirni predmeti za šolsko leto 2022/2023

NIP opisnik

Brezplačni učni listi

Objavljeno: 29.03.2022

Sklep o višini cen šolske prehrane

Objavljeno: 30.08.2022

VARNA IN ZDRAVA POT V ŠOLO

Objavljeno: 22.08.2022

Angleški tabor - slike

Zunanje povezave

Brezžično izobraževalno omrežje EDUROAM

Osnovna šola dr. Ivana Korošca Borovnica, nudi možnost brezplačnega dostopa do brezžičnega računalniškega omrežja EDUROAM. Tako dodeljeni dostop ni namenjen komercialni uporabi. EDUROAM je del šolskega omrežja, ki je povezano v omrežje Arnes in evropski sistem, zato zanj veljajo enaka pravila kot za dostop do omrežja Arnes (http://www.arnes.si/dostop).

1. Kaj je Eduroam?

Storitev Eduroam omogoča dijakom, učencem,  študentom in zaposlenim varen in preprost dostop do zaščitenega brezžičnega (WLAN) omrežja na naši šoli in gostovanje v omrežjih drugih institucij, vključenih v sistem Eduroam.

V omrežje Eduroam so vključene izobraževalne in raziskovalne ustanove (oš, fakultete, inštituti, srednje šole) v Sloveniji (http://www.eduroam.si) in tujini (http://www.eduroam.org).

Omrežje je zasnovano tako, da lahko dijaki, študentje ali zaposleni dostopajo transparentno in brezplačno v katerikoli zgoraj navedeni ustanovi (doma in v tujini), in to z istim uporabniškim imenom in geslom kot v “domačem” omrežju Eduroam. Pri tem je tako sami ustanovi kot gostujočem uporabniku zagotovljena kar največja varnost, saj je onemogočeno prisluškovanje in lažno predstavljanje.

2. Tehnične zahteve za dostop

V brezžično omrežje z imenom (SSID) eduroam se je mogoče povezati s prenosnim računalnikom, dlančnikom, telefonom; skratka z napravo, na kateri operacijski sistem in brezžični vmesnik podpira standard 802.11a/g/n ter varnostni protokol WPA1/2-Podjetniško (WPA1/2-Enterprise) in prijavni standard 802.1x z EAP-TTLS + PAP (enkripcija podatkov AES).

3. Navodila za priklop

Podrobna navodila za namestitev najdete na naslovu www.eduroam.si

Od 1.11.2013 pa si lahko pomagate tudi z prednastavljenimi programi za namestitev brezžičnega omrežja na vaši napravi – eduroamCAT.
Poleg tega je za brezžični dostop potrebno še veljavno uporabniško ime in geslo – AAI prijava – v OŠ dr. Ivana Korošca, Borovnica.
Učenci/učenke pridobijo na željo uporabniško ime in geslo oz. podajo zahtevek v začetku šolskega leta razredniku.

4. Pomoč  in kontaktne osebe

Kontaktna oseba je Mitja Zotti, mitja.zotti@guest.arnes.si

Pomembne tel. številke

Ravnatelj:
Daniel Horvat

Tajništvo
Tel.: 01/75 72 500
E-pošta:
os-borovnica@guest.arnes.si

Zbornica PS:
Tel.:    01 75-72-520

Zbornica RS: