Obvestila OŠ Borovnica

Objavljeno: 16.5.2024

Obvestilo za starše – govorilne ure

Danes bodo na govorilnih urah odsotni naslednji učitelji/ice:

DAJANA JOVANOVIČ, POLONA POGAČAR IN JANJA ROŽANC

Povezava za ogled videoposnetka

Objavljeno: 15.5.2024

Za več slik in vtisov klikni na spodnjo povezavo.

Noč knjige 2024

Objavljeno: 13.5.2024

Obisk radia Ognjišče

V letošnjem šolskem letu je na naši šoli zaživel izbirni predmet Vzgoja za medije – Radio. Obiskovalo ga je 17 učencev 7. in 8. razredov. Veliko časa smo posvetili premagovanju treme pred nastopanjem, se posvetili radijski retoriki, poslušali voditelje različnih radijskih postaj, se snemali in poslušali … Oblikovali smo tudi šolski radio; pripravljali različne prispevke, predstavljali učitelje naše šole, obveščali o šolskih dogodkih ter dosežkih naših učencev.

Med šolskim letom smo na obisk povabili Marjana Buniča, radijskega napovedovalca na radiu Ognjišče. Ob zaključku pouka pa smo se z vlakom odpeljali v Ljubljano in obiskali radio Ognjišče. Podrobno nam ga je predstavil tamkajšnji voditelj Jure Sešek skupaj s svojimi sodelavci. Popeljal nas je skozi radijske prostore, razložil, kako deluje radio, kakšno delo opravljajo voditelji, napovedovalci, novinarji, uredniki in tehniki. Povabil nas je tudi pred mikrofon in z nami posnel krajši pogovor, ki bo predvajan v otroški oddaji Sobotna iskrica, ki jo vodi in pripravlja. Morda pa je ob vsem tem koga navdušilo radijsko delo …

učiteljica Vesna Sever Borovnik

Objavljeno: 22.4.2024

CŠOD AJDA – učenci/učenke 8.r

Objavljeno: 29.03.2024

OBISK RADIJSKEGA VODITELJA

Pri izbirnem predmetu Vzgoja za medije – Radio smo gostili Marjana Buniča, radijskega napovedovalca na radiu Ognjišče. Študiral je slovenščino in pedagogiko, 22 let je poučeval slovenščino na osnovni in srednji šoli, nato pa ga je pot zanesla v medijske vode. Delal je kot voditelj na številnih televizijskih postajah, vodi različne oddaje, kvize, prireditve in koncerte, glas posoja različnim likom v risankah, animiranih filmih in oglasnih sporočilih. Predstavil nam je svoje delo, razložil delovanje radia, povedal, kako skrbi za glasilke, izvedeli smo, kako premaguje tremo in še marsikaj zanimivega.

učiteljica Vesna Sever Borovnik

Brezplačni spletni tečaj za pridobitev digitalnih kompetenc (za učence/učenke)