Noč knjige

Noč knjige je dogodek, s katerim obeležujemo 23. april, ki ga je Unesco razglasil za svetovni dan knjige.

Cilji projekta na šoli so spodbujanje branja in bralne pismenosti, spoznavanje del slovenskih avtorjev, spodbujanje obiskovanja knjižnice in prijetno druženje ob bralnem dogodku.

V projekt bodo vabljeni učenci tretje triade, ki bodo končali Cankarjevo bralno značko in si bodo pridobili vstopnico za dogodek. Za pridobitev vstopnice bodo morali učenci prebrati izbrano delo avtorja, ki se ga bomo v letu 2024 spomnili zaradi okroglega jubileja. Bralni dogodek bo na naši šoli potekal aprila 2024. Z izbranimi učenci se bomo ob branju in ustvarjanju družili v popoldanskem in večernem času v šolski knjižnici.

Projekt bosta vodili: Miriam Svete in Katarina Fekonja