5.C RAZRED

SPLETNA STRAN NAŠEGA RAZREDA JE NAMENJENA STARŠEM IN UČENCEM 5.C  RAZREDA. POTRUDILA  SE BOM, DA BOSTE PREKO SPLETA, Z  BESEDO IN SLIKAMI, OBVEŠČENI O VSEH POMEMBNEJŠIH DOGODKIH.

URNIK 5.C RAZREDA

ŠOLSKO LETO: 2021/2022

OBVESTILO!

Po jesenskih počitnicah bomo pisno ocenjevali znanje iz matematike in sicer 11.11.2021. Učenci naj vadijo števila do milijona in pisno seštevanje in odštevanje do 1000 (pisno računanje bomo obravnavali in utrjevali v naslednjih dneh).

Prvo domače branje pa bomo pisali za oceno 17.11.2021.

Navodila za domače branje :

• Učenci preberejo knjigo Groznovilca v Hudi hosti, pisateljice Jane Bauer.
  • Na dan pisanja naj imajo knjigo po možnosti s seboj.
  • Doma si pripravijo osnutek zgodbice, ki si jo izberejo in upoštevajo vse značilnosti pisanja obnove.
  • Osnutek bodo priložili k domačemu branju v šoli, med pisanjem ga ne bodo smeli imeti na mizi.
  • Učenci morajo vedeti kdo je knjigo napisal, ilustriral, našteti glavne junake.
  • Ob koncu pisanja bodo napisali tudi nekaj svojih razmišljanj o prebrani knjigi.
  • Pisali bomo 2 šolski uri.

V prihodnjem tednu bomo začeli tudi z ustnim ocenjevanjem NIT in DRU. Učenci se lahko javijo za ustno ocenjevanje. Spraševanje zajema snov, ki smo jo obravnavali in je napisana po vprašanjih, ki jih imajo prilepljene v svojih zvezkih. Prosim tudi, da si uredijo zvezke.

Med počitnicami naj berejo knjige, ki jih lahko potem tudi povedo za Cankarjevo bralno značko. Sicer pa naj si odpočijejo in uživajo v jesenskih dneh.

Borovnica, 13.10.2021                                       Vaša učiteljica

OBVESTILO ZA GOVORILNE URE – 5.C

V četrtek, 14.10.2021 bodo potekale govorilne ure za 5. C razred v naši učilnici v prizidku od 16.00 do 17.30.

Učenci vabljenih staršev bodo imeli čas govorilne ure napisan v beležki in zaradi trenutnih razmer Vas naprošam, da upoštevate čas, ki vam je dodeljen. Za vsakega vabljenega starša je namenjenih deset minut. V primeru, da se govorilne ure ne morete udeležiti, mi prosim to sporočite, lahko tudi po telefonu, da poiščemo termin v moji dopoldanski govorilni uri ( petek, 11.35 do 12.20 ).

S spoštovanjem in lepimi pozdravi,

Vaša učiteljica in razredničarka A. L. GROŠELJ.

Borovnica, 10.10.2021

RAZREDNIČARKA . ALMA LESKOVIC GROŠELJ

DOPOLDANSKA GOVORILNA URA : VSAK PETEK, 5.ŠOLSKO URO ( 11.35-12.20 )

DOMAČE BRANJE, NAŠA MALA KNJIŽNICA IN CANKARJEVA BRALNA ZNAČKA

CANKARJEVA BRALNA ZNAČKA 5.RAZRED

• TRI KNJIGE PO LASTNI IZBIRI

PESNIŠKA ZBIRKA SREČKA KOSOVELA (tri pesmice na pamet)

DOMAČE BRANJE :

• Fran Saleški Finžgar: Gospod Hudournik
  • Seliškar : Bratovščina Sinjega galeba
  • Bauer : Groznovilca v Hudi hosti

Datume bomo določili sproti

NAŠA MALA KNJIŽNICA

Vsak učenec dobi Ustarjalnik. Ustvarjalnike imamo v šoli.

Knjige za CBZ učenci povedo po predhodnem dogovoru z razredničarko.

OCENJEVANJA IN PREVERJANJA ZNANJA

TEKMOVANJA, RAZSTAVE, SLIKE