Naša mala knjižnica

Naša mala knjižnica je projekt, ki v slovenskih šolah teče že osmo šolsko leto, lani pa je potekal tudi v poljskih in litovskih osnovnih šolah.

NMK je poleg odličnih knjig in zanimivih nalog, ki jih najdete v Ustvarjalniku (prejme ga vsak učenec), pripravila še vrsto zanimivih ustvarjalnih dejavnosti, ki bodo namenjene spodbujanju veselja do branja, spoznavanju evropskih dežel, literarnemu poustvarjanju. Čakajo nas številne dejavnosti, kot so: nagradne igre, literarni natečaji, pismo presenečenja, razstava ilustriranih kovčkov, najizvirnejši bralni kotiček.

Učitelji se zavedamo pomembnosti bralne kulture in si želimo dvigniti bralno pismenost, zato bomo vse te dodatne dejavnosti poskušali čim bolj približati učencem.

Vodja projekta: Alma Leskovic Grošelj